נהלים וכללים תשע"ט


תשפ"ב

הורים יקרים,

שנת הלימודים תשע"ט החלה זה עתה ויחד אתכם ההורים נמשיך להתמיד ביישום כללי בית הספר, על מנת לשמור על שגרה טובה ובטוחה לילדינו. מסמך זה בא לחדד ולדייק את התקנות והכללים הקיימים והידועים. כמו תמיד, אנו מאמינים בשיתוף פעולה אתכם ההורים בכדי שההטמעה תהיה אפקטיבית.

יום הלימודים מתחיל בשעה 8:00בדיוק ועל-כן התלמידים יגיעו כמה דקות לפני השעה 8:00 על מנת להתארגן.  פתיחת יום הלימודים בזמן חשובה ביותר ומשפיעה על המשך יום הלימודים. ילד שמאחר מפריע לשאר התלמידים בשיעור והדבר גורם לו ולאחרים עוגמת נפש, אי נעימות מפני המורה והתלמידים, הפסד חומר לימודי ועוד. במידה וילד מאחר שלוש פעמים, בפעם השלישית יקבל מכתב. במידה ולא יחול שיפור התלמיד המאחר ישב מחוץ לכיתה יחד עם שאר הילדים המאחרים עד לשעה 8:15 והמורה תתפנה לשוחח עמם ובהמשך נזמן אתכם ההורים לפגישה.

 • השומר פותח את שער ביה"ס בשעה 7:30 והחל משעה 7:45 יהיה בבית הספר איש צוות שישגיח על הילדים.
 • ההורים יכולים להיכנס עם הילדים לביה"ס רק עד השעה 7:55. אנא הקפידו לצאת מביה"ס בזמן, בכדי להקל על התארגנות מהירה יותר ללמידה. הזמן הזה אינו ראוי או מתאים לניהול שיחות עם המורות שאמורות להגיע בזמן לכיתה, בשל פומביות השיחה, חוסר מקצועיות ואפשרות לתת מענה אמתי לבעיה, דוגמה אישית לא ראויה בשל איחור המורה וכו׳.
 • דרכי הגעה לבית הספר: אנו תומכים מאוד בהבאת הילדים לבית הספר ברגל או באופניים חבושים בקסדה, אך התלמידים יכנסו לתוך שטח בית הספר רק ברגל, ללא אופניים או קורקינט. לתלמידים המגיע עם אופניים- ישנו מתקן אופניים בחלק המערבי מחוץ לבית הספר.                                                                                                    כידוע לכם, ילדים עד גיל 16 לא יכולים לנהוג באופניים חשמליים על פי החוק. לצערנו, לאחרונה היו מקרים רבים של תאונות קטלניות, בהן היו מעורבים ילדים שרכבו על אופניים חשמליות.

תלבושת בית הספר: על כל תלמיד להגיע לבוש בצורה מכובדת הראויה לתלמיד, בתלבושת ביה"ס בכל יום לימודים. הגעה בתלבושת בית הספר יוצר סדר, אחידות, תחושת שייכות. חובה על כלל התלמידים מכיתה א'-ו' ובכל עונות השנה!                                                                                                                                          תלבושת = כוללת חולצה בצבע אחיד עם סמל בית הספר מוטבע עליה (חולצות קצרות, ארוכות, סווטשירט, קפוצ'ונים למעט מעילים). ילד שיגיע ללא תלבושת לא יוכל ללמוד בכיתה ולכן יקבל במזכירות בית הספר חולצה זמנית אותה יחזיר בסוף היום.

 • לימים בהם מתקיים טקס יש להגיע בחולצה לבנה עם סמל בית הספר.                                                  {מועדי הטקסים נשלחו אליכם בקובץ נפרד}
 • לשיעור חינוך גופני יש להגיע בנעליים סגורות ובגדים מתאימים. תלמיד שיגיע ללא בגדים המתאימים לשיעור חנ"ג לא יוכל להשתתף בשיעור.
 • בימים חמים נא לשלוח את הילדים עם כובע.
 • התלמיד יגיע בנעליים סגורות או סנדל עם רצועה תומכת. חל איסור להגיע עם כפכפים.
 • אין לצבוע/ לחמצן את השיער או חלקו.
 • השיער יהיה אסוף
 • להגיע ללא לק על הצפרניים
 • ציוד לימודי: הגעה לביה"ס עם הציוד הלימודי המתאים חשובה ביותר ללמידה והיא באחריות התלמיד.
 • לכל תלמיד מגירה אישית ובה יוכל להשאיר חלק מהציוד.
 • בית הספר רוכש את הספרים והחוברות ומספקם לכל תלמיד פעם אחת בשנה בלבד. במידה ותלמיד איבד ספר או חוברת, הקנייה היא באחריות ההורים.

 

 

 

אוכל ושתייה: יש להקפיד לשלוח את הילדים אוכל מזין ובריא- כריך, ירק, פרי כלשהו ובקבוק שתייה. ישנם ילדים שזקוקים ליותר ממנת אוכל אחת.

 • חל איסור מוחלט להביא חטיפים ,ממתקים ושתיה ממותקת.
 • חל איסור מוחלט על הבאת מזונות המכילים אגוזים או בוטנים, מזונות אלו עלולים לסכן את חיי התלמידים הרגישים. {חוזר בעניין}

הבאת חפצים מהבית: תלמיד המביא חפצים מהבית כגון: משחקים, כדור ספוג או מכשיר אלקטרוני-בית הספר אינו אחראי .האחריות חלה על התלמיד.

טלפון נייד– יישאר בתוך הילקוט סגור החל מתחילת יום הלימודים ועד סופו. ילד שישתמש במכשיר הנייד בזמן יום הלימודים- המכשיר יילקח ממנו ויוחזר אך ורק להורים בסוף יום הלימודים. חל איסור חמור על התלמידים להשתמש בטלפון נייד לצורך הקלטה או צילום ללא אישור .

ציון ימי הולדת: ימי הולדת לתלמידים נחגגים בכיתה, באופן אחיד ודומה לכלל ילדי הכיתה. כל מחנכת קובעת יחד עם ועד הכיתה את אופן החגיגה בכיתתה. אין להכניס בלוני יום הולדת לשטח בית הספר !!!

 

סיום יום הלימודים: יום הלימודים מסתיים על-פי מערכת השעות הכיתתית, התלמידים אינם מורשים לצאת משטח בית הספר לפני  גם אם הם מצוידים במכתב מההורים.  במידה וילד לא מרגיש טוב (או שצריך לצאת מסיבה אחרת) יש להגיע לקחת את הילד {מבוגר מעל גיל 18}. עם סיום יום הלימודים ההורים ימתינו לילדים מחוץ לשער .

הורים יקרים, ילדים רבים מסיימים את יום הלימודים ונשארים לשחק בחצר. חשוב שתדעו כי הילדים ללא השגחת מבוגר. האחריות שלכם ההורים להגיע ולאסוף את התלמידים על פי המערכת של הכיתה. ילדים שהולכים לבד- נא שוחחו עימם ומנעו את הישארותם בחצר בית הספר ללא כל השגחה.

 

כניסת הורים לבית הספר במהלך היום:

 • כניסת הורים אחרי 8:00 תתאפשר בתאום מראש בלבד.
 • במידה וילד שכח משהו יש להשאיר אצל השומר עם מדבקה עליה רשום שם וכיתה.

 

דרכי תקשורת עם הצוות החינוכי: התקשורת בין ההורים לצוות החינוכי  נחוצה מאוד וחשובה מאוד  לכולנו.

כדי לאפשר תקשורת מיטבית אנא  הקפידו:

 • להשתמש בדואר האלקטרוני (אי מייל) כאמצעי מרכזי, זהו אמצעי זמין ונוח מאוד. צוות ביה"ס משתמש בדוא"ל כאמצעי מרכזי להעברת מידע והודעות.
 • אין להתקשר למורות במהלך יום הלימודים. במקרים דחופים ניתן להתקשר למזכירות ביה"ס .
 • נא כבדו את הזמנים שנתנו לכם עי' המורים לתקשורת טלפונית.
 • צוות בית הספר והנהגת ההורים הגיעו להסכמה שהודעות טלפוניות או הודעות הווטסאפ לא יהיו חלק מהערוצים להתקשרות בין הורים ומורים. צוות בית הספר לא ישיב להודעות טלפוניות מכל סוג.
 • שליחה וקבלת הודעות טקס יתאפשרו רק בין נציג ההנהגה למחנכת הכיתה ורק בענייני הועד.

 

שנת לימודים בטוחה, פורייה ומוצלחת לכולנו,

 

עליזה מורן-מנהלת בית הספר וצוות בית הספר                      שמרית פריד הלוי- יו"ר ועד הורים

 

 

הורים יקרים,

תחילת שנה, זו הזדמנות נהדרת להודות לכם ההורים על עזרתכם ומעורבותכם בכל הנדרש והנעשה בבית הספר וגם להודות על האמון בי להמשיך ולייצג אתכם כיו"ר הנהגת ההורים זו השנה השנייה.

בשנה האחרונה, הנהלת בית הספר יחד עם הנהגת ההורים הובלנו פרויקטים של תרומה לקהילה, אירועים    בית – ספריים, גיבוש תקנון בית ספרי חדש, מהלכים מול גופי עירייה, ביסוס מקומנו בוועד ההורים העירוני וגם הפתעה קטנה – ספריה חדשה בבית הספר ועוד ועוד.

גם בשנה זו, לפנינו תכניות רבות להעמקת שיתוף הפעולה עם הנהלת בית הספר לטובת ילדינו – תלמידי בית הספר.

השנה, מנהלת בית הספר הפיצה מראש את רשימת הפעילויות השנתיות על מנת שהורי התלמידים ידעו ויכירו את פעילויות בית הספר מהחודש הראשון ויוכלו להיערך לכך, כמו כן נמשיך השנה באיסוף תרומות כפי שעשינו בשנים האחרונות וזאת בכדי להעניק לילדנו את ערכי הנתינה, העזרה לזולת, האחווה והרעות שבפעילויות אלו. אני גאה לומר כי בית ספר בגין מוביל גם בתחום זה כמו בתחומים אחרים מבין בתי הספר בסביבתנו.

ייחודיות בית הספר הינה "תלמידים מנהיגים למידה" והשנה נעשה פיילוט לביסוס מנהיגות הורית במקביל למנהיגות הצעירה.

במסגרת העמקת הקשר שבין ההורים לצוות בית הספר, הנהגת ההורים פתחה:                                                 -מייל לקשר ישיר לכל החפץ בכך : [email protected]

 • עמוד פייסבוק פנימי בו מתפרסמות פעילויות והישגי התלמידים "בית ספר בגין"
 • באתר בית הספר יוקצה דף הודעות הורים- להורים ורשימת כל חברי הנהגת בית הספר כולל תחומי אחריותם הפנימיים.

כמו כן להלן הנייד שלי לפניות אישיות 052-9273341.

בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לחברי ההנהגה היוצאים, לחזק את חברי ההנהגה הממשיכים ולברך את חברי ההנהגה החדשים. להודות לצוות בית הספר ולמנהלת בית הספר – עליזה מורן

מאחלת לכולנו- תלמידים, מורים, הורים וכלל צוות בית הספר ובראשו מנהלת בית הספר – שנה מוצלחת, מלאת עשייה וסיפוק.

 

שמרית פריד הלוי

יו"ר הנהגת ההורים – בי"ס בגין.תש

 

 

כניסה למערכת